Czytanie w japońskim stylu

Czytanie w japońskim styluW Tygodniu Bibliotek bliotekę w Golinie odwiedziły przedszkolaki z zerówki. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk kamishibai. Inaczej to teatr obrazkowy. Jest to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej skrzyni.

W ten sposób obejrzały "Kicię Kocię,która zakłada zespół muzyczny". Poznały instrument  muzyczne (werble, tamburyna, cymbałki, flety, trójkąty, kołatki itp.). Następnie przy podkładzie muzycznym same grały na instrumentach. Powstała "przedszkolno-biblioteczna orkiestra". Dzisiaj było to ostatnie nasze spotkanie w roku szkolnym. Dzieci podziękowały pani Violetcie w bardzo szczególny sposób - otrzymała PAMIĘTNIK, a w nim wpisy dzieci i rysunki.
Wszyskie dzieci otrzymały zakładki do książek oraz gumy do żucia.