Czy znasz swoje miasto - Jarocin?

Czy znasz swoje miasto - Jarocin?Na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie na wyjątkowej lekcji bibliotecznej.

Dzieci rozpoczęły przygodę z Jarocinem od dyskusji na temat tego, czy dobrze znamy swoje miasto. W tym celu oglądały pocztówki dawnego Jarocina i próbowały porównać z tym jak obecnie wygląda miasto. Czytały komiks "Lustro czasu" oraz wybrane legendy związane z założeniem miasta. Poznali też historię i znaczenie herbu, obecnego loga Jarocina oraz pomnika Glana.
Na zakończenie wędrówki po Jarocinie, dzieci miały za zadanie narysować na przygotowanej kartce w formacie pocztówkowym swoje ulubione miejsce w Jarocinie. Wszystkie rysunki zostały naklejone na jedną wielką pocztówkę z napisem Jarocin.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Otwarci bibliotekarze” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa
Narodowego.