Co to jest gluten?

Co to jest gluten?Firma Good Books oraz Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej ogłosiła konkurs dla bibliotek, a właściwie dla bibliotekarek i bibliotekarzy - każda osoba, która wysłała wierszyk na ten temat otrzymała do swojej biblioteki zestaw książek i ulotki.

I tak - dzięki umiejętnościom naszych koleżanek - mamy własne półki bezglutenowe: w Bibliotece Głównej i Kamienicy Kultury - zapraszamy!

Projekt „Biblioteka Bezglutenowa” powstał z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books – innowacje w kulturze i edukacji, we współpracy z Justyną Tarkowską, prowadzącą pracownię graficzną Mile Widziane.

Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce.