BiblioGrill w Jarocinie

BiblioGrill w JarocinieNieformalne spotkanie bibliotekarzy w ogrodzie Pałacu Radolińskich.

Biblliogrill w Jarocinie zgromadził około 50-ciu bibliotekarzy z całej Polski. Całość rozpoczęła się o godz. 15.00 wykładem nt. prawnych aspektów organizacji rajdów rowerowych przygotowanym przez Jarosława Góralczyka z Fundacji Normalne Miasto Fenomen. Następnie bibliotekarze mieli okazję obejrzeć krótkie prezentacje dotyczące Odjazdowego Bibliotekarza. Występowali: Magdalena Kokosińska (Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie), Paulina MilewskaJoanna Szymanowicz (Biblioteka WSNHiD w Poznaniu) i Marta Pakulska (Filia nr 1 "Pod Ratuszem" w Jarocinie). Podsumowania tegorocznej edycji akcji Odjazdowy Bibliotekarz dokonała Paulina Milewska (Stowarzyszenie Bibliosfera.org).
Następnie wszyscy przenieśli się na tyłu Pałacu Radolińskich, gdzie czekało ognisko i wspólne grillowanie, podczas którego odbyła się dyskusja o przyszłości Odjazdowego Bibliotekarza. Biesiadujących bibliotekarzy wygonił deszcz, który rozpadał się o godz. 23.30. ale to nie był koniec atrakcji. W niedzielny poranek po Pałacu Radolińskich i mieście oprowadził wszystkich chętnych dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie Sebastian Pluta. Niektórym gościom tek się spodobało w naszym mieście, że planowali nawet się tutaj przeprowadzić.