Adam Bielecki o pasji wspinania i książkach

Adam Bielecki o pasji wspinania i książkachNajbardziej znany polski himalaista i podróżnik Adam Bielecki odwiedził jarocińską bibliotekę by spotkać w formie online z naszymi czytelnikami.

Można powiedzieć, że to było spotkanie z górnej półki bo naszemu gościowi z wysokościami bardzo po drodze. W niedzielne popołudnie gościliśmy himalaistę, alpinistę, taternika i podróżnika Adama Bileckiego.  W trakcie rozmowy poznaliśmy Adama z innej strony, udało nam się dowiedzieć co porabiał w czasie pandemii i jak dbał o formę. Rozmawialiśmy o początkach jego wspinaczkowej kariery, o przyszłości himalaizmu na świecie oraz Polsce. Padło pytanie o projekt Polskiego Himalaizmu Zimowego i wyprawę zimową na K2. Adam zdradził nam, że jest molem książkowy i na każdą z swoich wypraw zabiera zawsze książkę. W trakcie spotkania pojawiło się też dużo pytań na które nasz Gos bardzo chętnie długo odpowiadał.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących ze Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin.