55 tysięcy złotych od Ministra!

55 tysięcy złotych od Ministra!Miło nam poinformować, że jarocińska biblioteka znalazła się w gronie placówek, które otrzymały dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu edukacja, priorytet edukacja kulturalna. Nasza biblioteka będzie realizowała 2 projekty!

Konkurencja była duża, bo na ponad 400 złożonych wniosków dotacje otrzymało ok. 40 instytucji.
Wielki Teatr w Małym Mieście Junior realizować będziemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Jarocin XXI. Będą to pokazy spektakli teatralnych dla dzieci, różne pod względem formy: teatr lalki, teatr aktora, musical, spektakl plenerowy. Całość uzupełnią warsztaty, wystawy, instalacje i happeningi.
Otwarci bibliotekarze ten projekt będzie skierowany do bibliotekarzy powiatu jarocińskiego, którzy dzięki cyklowi warsztatów i szkoleń, zapoznają się z najnowszymi trendami i metodami animacyjnymi i edukacyjnymi. Zebrane umiejętności sprawdzą w praktyce organizując w 13 bibliotekach Ziemi Jarocińskiej różne wydarzenia na bazie zdobytej wiedzy.