Wielki Teatr w Małym Mieście Junior

Rusza druga edycja projektu. W 2015 roku odbędą się 4 spektakle teatralne: "Wąż" Teatru Animacji z Poznania, "Czy umiesz gwizdać, Johanno" Centrum Sztuki Dziecka z Poznania, "Myszki i wojna, czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze" Teatru Muzycznego z Poznania, "Władca skarpet" Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha oraz całoroczne warsztaty teatralne, które zakończą się spektaklem w wykonaniu uczestników, plastyczne podczas, których dzieci będą projektowały materiały promocyjne do spektakli (plakaty, ulotki, bilety itp.) oraz pedagogiczne dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Edukacja kulturalna dzieci poprzez spektakle teatralne nawiązujące do najważniejszych utworów z literatury dziecięcej.
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Partnerem artystycznym jest Stowarzyszenie Jarocin XXI.