Podczas marcowego "Spotkania z Bajeczką" dzieci z przedszkola Poziomka wysłuchały historyjki Reginy Gruchalskiej pt. "Kwiatowa łąka". »

Za oknami już prawie wiosna, więc na czytaniach z przedszkolakami wybraliśmy się wraz z rodziną tatrzańskich świstaków na wiosenną wyprawę. »

Za oknem deszczowe lutowe przedpołudnie, a my w czasie głośnego czytania w przedszkolu w Cielczy i Radlinie przenieśliśmy się na bezkresne oceany. »

Uczestnicy podczas spotkania wysłuchali wierszy Wandy Chotomskiej "Dwanaście miesięcy" oraz przyswajali sobie miesiące, wyrzucając kostkami liczbę oczek gdzie po przeliczeniu podawali jaki to miesiąc. »

Pierwsze w nowym roku spotkanie z przedszkolakami w Cielczy i Radlinie dotyczyło mroźnego, zimowego lasu i zwierząt, które muszą sobie szukać w nim schronienia i pożywienia. »

Grudniowe czytania w przedszkolach w Cielczy i Radlinie przeniosły nas na daleką północ do krainy Św. Mikołaja. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o tym, jak wygląda Laponia i koło podbiegunowe. »

Przedszkolaki w Bibliotece w Wilkowyi wysłychały świątecznej opowieści o elfach »

W filii nr 2 odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Mikołajkowe Czytanie. W tym roku gościli u nas uczniowie ZS Nr 3 w Jarocinie z klas III szkoły podstawowej. »