Tomasz Raczek - znany krytyk filmowy i teatralny był naszym gościem, a wszystko za sprawą projektu Stowarzyszenia Jarocin XXI "Regał na nudę", którego Biblioteka jest partnerem.z »

Nasza biblioteka była obecna na szkolnym festynie Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie - w naszym punkcie każdy mógł wykonać wiklinowe serduszko dla mamy »

Zgodnie z tegorocznym hasłem Tygodnia bibliotek, Biblioteka Główna inspirowała młodzież z Gimanzjum nr 1 do działań twórczych zgodnych z prawem autorskim. »

Jarocińska biblioteka wspólnie z Klubem Sympatyków Starej Kolei zorganizowała w Jarocinie akcję "Żonkile", upamiętniającą 73. rocznicę powstania w getcie warszawskim »

Z inicjatywy jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku biblioteka gościła Krzysztofa Miklasa, długoletniego dziennikarza i komentatora sportowego »

O trudnej polskiej historii, jej córkach i synach opowiadała w poniedziałkowy wieczór licznie zgromadzonej publiczności Barbara Wachowicz. »

Jak będę pracować w przyszłości? W garniturze czy w kapciach? zastanawiali się gimnazjaliści. »

Po długiej przerwie w czytelni w parku odbyły się zajęcia rękodzielnicze, tym razem były to warsztaty z podstaw decoupage’u. »