Pierwsze w nowym roku spotkanie z przedszkolakami w Cielczy i Radlinie dotyczyło mroźnego, zimowego lasu i zwierząt, które muszą sobie szukać w nim schronienia i pożywienia. »

Grudniowe czytania w przedszkolach w Cielczy i Radlinie przeniosły nas na daleką północ do krainy Św. Mikołaja. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o tym, jak wygląda Laponia i koło podbiegunowe. »

Przedszkolaki w Bibliotece w Wilkowyi wysłychały świątecznej opowieści o elfach »

W filii nr 2 odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Mikołajkowe Czytanie. W tym roku gościli u nas uczniowie ZS Nr 3 w Jarocinie z klas III szkoły podstawowej. »

Przedszkolacy na Świątecznym Spotkaniu z Bajeczką otrzymali list od Świętego Mikołaja, który musieli odnaleźć w bibliotece. Święty Mikołaj zachęcał w nim do wesołej zabawy. »

Od kilku lat, w związku z listopadowym Świętem Pluszowego Misia, tradycją biblioteki w Cielczy stało się czytanie przez cały tydzień obszernych fragmentów książki "Kubuś Puchatek". »

Czy kowaliki lubią słonecznik? Jak zabezpieczyć karmnik przed drapieżnikami? Odpowiedź na te i inne pytania poznały dzieci z klasy III w czasie spotkania na temat dokarmiania ptaków w bibliotece w Mieszkowie. »

Z okazji Dnia Pluszowego Misia bibliotekę witaszycką odwiedziła grupa sześćiolatków z miejscowego przedszkola pod opieką pani Edyty Krall. »