W Tygodniu Bibliotek Bibliotekę w parku odwiedziły Żabki i Motylki z Niepublicznego Przedszkola „Poziomka” z Jarocina. Dzieci dowiedziały się że wystarczy wejść do biblioteki, sięgnąć po książkę i znaleźć się w dowolnym miejscu. »

Biblioteka w parku gościła Przedszkolaki z Bachorzewa, które odkodowały ukryty na macie obrazek, szyfrowały drogę zajączka do koszyczka wielkanocnego, a na zakończenie układały puzzle i kolorowały świąteczne obrazki na tabletach. »

Wczoraj odwiedziła Nas klasa III b ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Jarocina. Przygotowano dla Nich świąteczne kodowanie. Na początku przypomniano zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych, kodowano potrawy wielkanocne (dzieci tworzyły trasę, wybierały potrawy, z którymi układali zdania proste i złożone). »

Dzisiaj odwiedziły Nas dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 z Jarocina. Przygotowano dla Nich świąteczne kodowanie na macie, memory, rozsypanki wyrazowe, puzzle i zakodowane potrawy wielkanocne. »

Uczniowie kl.1-3 SP z Bachorzewa spotkali się na zajęciach kodowania. Dzieci rozwiązywały wiosenne sudoku obrazkowe, zagadkową krzyżówkę, odkodowywały wyrazy i szyfrowały wiadomość do kolegi. Po wysiłku umysłowym rozpoczęły się zabawy ruchowe. »

W słoneczny poranek do Kindloteki zawitali uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jarocinie. Wzięli udział w kodowaniu bociana i kolorowej łączki. W grupach za pomocą Scratcha Juniora tworzyli wiosenne animacje. »

Gdzie zaczyna się przestrzeń kosmiczna, czy jest woda na Marsie, ile planet wchodzi w skład Układu Słonecznego tego dowiedziała się grupa dzieci z półkolonii z Niepublicznej Szkoły Podstawowej, która wzięła udział w zajęciach w Oddziale dla Dzieci. »

W dniach 18-19 stycznia odwiedzili nas uczestnicy półkolonii zimowych z Fundacji Rozwoju Południowej Wielkopolski. »

Gdzie zaczyna się Kosmos, ile planet wchodzi w skład Układu Słonecznego tego dowiedziała się grupa dzieci z półkolonii z Niepublicznej Szkoły Podstawowej, która wzięła udział w zajęciach w Oddziale dla Dzieci. »