Biblioteka w parku gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. W związku ze zbliżającym się Dniem Taty, dzieci wysłuchały opowiadania Ulf Stark „Jak tata się z nami bawił”. Następnie zaproszono ich do kodowania wieży z kubków przy pomocy gumki i sznurków, które mogą wykorzystać w zabawach z tatą. »

Grupa „Motylków” z Przedszkola „Słoneczko” z Kotlina gościła dzisiaj w Oddziale dla Dzieci. Z wielkim zainteresowaniem poznawały królestwo książek. »

Wiosenne kodowanie w bibliotece w parku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, kodowali na macie zadania matematyczne, układali historyjkę obrazkową, zagrali w przekładankę logiczną. Na zakończenie zajęć dzieci kodowały drogę i aktywność robota w aplikacji Photon Coding. »

Wiosenne zajęcia rozpoczęły się zapoznaniem z biblioteką i jej księgozbiorem. Uczniowie dowiedzieli się co należy wykonać aby stać się czytelnikiem. »

W Dniu Kobiet gościliśmy uczniów z klasy III B Szkoły Podstawowej nr 5 z Jarocina. Wysłuchali opowiadania „Zosia Iskierka, przyszła Liderka”. »

Uczniowie z klas IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej z Wojciechowa odwiedzili Oddział dla dzieci i młodzieży. W związku z zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego przygotowano dla nich językowe kodowanie. »

W krainie kolorowych bałwanków gościliśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek”. Przeczytano bajkę Bałwanek , która zainspirowała do udziału w zabawach. »

Wczoraj w Oddziale dla Dzieci odbyło się świąteczne kodowanie. Uczestnikami zajęć były 4-latki z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia" »

Dzisiaj w bibliotece w parku obchodzono podwójne święto Mikołajki oraz Roczek Kindloteki. W Oddziale dla Dzieci goszczono Pszczółki z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek”. Przygotowano dla nich kodowanie na macie: Trasy Mikołaja do prezentu oraz wizerunku Mikołaja. »

Uczniowie z klas I a i d ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina odwiedziły bibliotekę w parku. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki i pracą bibliotekarza. Wysłuchały opowiadania Krzysztofa Kasdepke „Kasztan, tapczan, tralala”. »