O znaczeniu rozmowy, zarówno w dzisiejszych czasach jak i dawniej, gdy wiedza była przekazywana ustnie. O słuchaniu opowieści naszych dziadków, z których rodziły się późniejsze baśnie i legendy. »

Artystyczna wizytówka, przyjaciele od głów, przesiadany chińczyk i rzeczy, które nas łączą - oczywiście z książką w tle. Tak wyglądała wizyta klasy ITR z ZSP nr 1 w Jarocinie »

Wszystko o dyni w Dniu Dyni! Co to za warzywo, gdzie rośnie, jakie ma witaminy i walory smakowe dowiedzieli się uczniowie klasy II i III ze Szkoły Podstawowej w Starej Obrze. A przy tym wykonali własne dynie. Życzymy duuuużo..... dyniowych pyszności! »

W piątkowe popołudnie grupa dzieci z Zespół Szkół Nr 4 w Jarocinie udała się z nami na niezwykły spacer. Podążając tropem zagadek z książki Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa", trafiliśmy do kościoła pw. św. Marcina. Podczas zwiedzania obiektu, natrafiliśmy m.in. na takie ciekawostki, jak tablica informująca o ustanowieniu św. Marcina patronem miasta, figura św. Wawrzyńca czy zegar słoneczny.[ »

W Dniu Kundelka golińską bibliotekę odwiedziły dzieci. Wysłuchały opowiadania Wiesława Drabika pt. "Dzień Psa", a potem przedszkolaki wyklejały pieska z kolorowego papieru. Na koniec zajęć dzieci otrzymały słodkości (gumy rozpuszczalne) oraz pieczątkę - odcisk psiej łapy! »

W Kamienicy pełnej gwary właśnie zakończyły się warsztaty "Na dworze króla Pyry". Zajęcia dla klasy 5 okazały się wspaniałą podróżą w dawne czasy, do XIX wiecznego Poznania oraz do poznania historii pyry i jej znaczenia nie tylko w kuchni wielkopolskiej! »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Poziomka” odwiedziły Oddział dla Dzieci. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece. Maluszki wprowadzono w jesienny klimat czytając bajkę Alice Hemming „Złodziej liści”. Przygotowano zabawy z chustą animacyjną. Z darów jesieni wykonali mandale. Na koniec poszliśmy na spacer do parku gdzie dzieci zbierały kasztany oraz kolorowe liście. »

No cóż, nastała kalendarzowa „Jesień”, chodź za oknem lato, w naszej bibliotece zrobiło się bardzo jesiennie i kolorowo. Nasi mali goście z Przedszkola Poziomka wysłuchali opowiadań Wojciecha Widłaka „Wesoły Ryjek i jesień”, dzieci wspaniale poradziły sobie z zadaniami jesiennymi. Na zakończenie zajęć wykonały bukiety z liści w dość nietypowych wazonikach. »

W bibliotece w Wilkowyi zwierzęta obchodziły swoje święto, na które zostały zaproszone 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci wysłuchały kilku książeczek o zwierzętach. Później dowiedziały się ciekawych informacji o ich domach. »