Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. By wprowadzić dzieci w tematykę zajęć na początek wysłuchały opowieści pt. "Wieża Eiffla w Paryżu - Jadwiga Przygoda I Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy" z serii Geografia dla najmłodszych. »

W czwartek, też w Tygodniu Bibliotek, kolejne Pasowanie na Czytelników w Filii w Wilkowyi, tym razem do grona miłośników biblioteki zostali przyjęci uczniowie klasy I b z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Tydzień Bibliotek to najlepszy czas by oficjalnie zostać czytelnikiem naszej biblioteki. Uroczyste pasowanie odbyło się w Bibliotece w Golinie. Dzieci złożyły przysięgę, że będą szanować książki a potem był czas na zabawy: labirynt i rozsypankę. »

Tym razem na zajęcia z okazji Roku Wisławy Szymborskiej przymaszerowali uczniowie klasy VIII Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie. »

W Tygodniu Bibliotek w środę uczniowie klasy I a z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki. Ta ważna uroczystość miała zachęcić pierwszoklasistów do wypożyczania książek, nieustannego rozwijania umiejętności czytania oraz poznawania niezwykłego świata ukrytego w bibliotecznych zbiorach. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Agaty Skowron.
Po uważnym wysłuchaniu bajki „Biblioteka” z serii Przygody Fenka rozmawialiśmy o jej treści.
»

Okazją do dzisiejszego spotkania była książka Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa". Książka w ciekawy sposób ukazuje nam miasto i daje powód do spojrzenia z większą uwagą na otaczające nas zabytki. Dzieci z Zespolu Szkół Społecznych w Jarocinie z zaangażowaniem podjęły wyzwanie i rozwiązywały zagadki. Teraz już wiedzą gdzie znajduje się zegar słoneczny, figura Świętego Wawrzyńca czy orzeł. »

"Moja Twoja Nasza BIBLIOTEKA" tak brzmi tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek. Wczoraj dużo się działo. Zaczynamy zatem od Biblioteki w Golinie, którą odwiedziły przedszkolaki. Były czytania, zabawy plastyczne i życzenia dla pani Violetty z okazji Dnia Bibliotekarza! »

W ramach obchodów „Dnia Książki” dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” Grupa Misiów i Krasnali odwiedziły Oddział dla Dzieci. »