Jesień za oknem rozgościła się już na dobre. Odwiedziła nas także w filii nr 3 w Jarocinie. »

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa po raz pierwszy podjęta w naszej bibliotece. »

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu Twórcze spotkania z książką w Bibliotece w Wilkowyi. »

Co to jest rufa, kuk i ile dni płynął Titanic? na te i inne pytania znalazły odpowiedź dzieci w bibliotece w Golinie »

Ile Airbusów zmieściłoby się w Titanicu? Kto gotuje na statku? Jak nazywa się wielki morski ptak? Jaki sygnał radiowy został nadany z tonącego Titanica? »

Pod takim roboczym tytułem powstaje film o kolejce wąskotorowej kursującej z Witaszyc do Zagórowa, która została zlikwidowana na początku lat 90-tych XXwieku. »