Dużą wiedzą i umiejętnościami musieli wykazać się uczniowie klasy III, którzy uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "Duchy polskich zamków". »

Prace plastyczne stworzone przez dzieci podczas trwającego w Filii nr 2 konkursu Ekoksiążkolub. »

Halloween to święto, które jednym się podoba, a drugim nie. Ale my postanowiliśmy się tym nie przejmować, tylko dobrze bawić. »

Na kolejnym Spotkaniu z Bajeczką półki na regale z książkami, zmieniły się na półki w spiżarni,
na których ustawiono przetwory, puste słoiki oraz zawieszono cebule w wiankach.
»

Zbiór przypadkowo znalezionych kart pocztowych i fotografii z XIX i XX w. posłużył jako pretekst do poznania historii rodziny von Ohnesorge. »

W Filii nr 2 uczniowie kl. III gimnazjum ZS nr 3 mieli okazję zagrać w ekologiczne Zielone Gry: planszową Ropę z Catanu i tabletową Gra z Klimatem 2.0. »

Zajęcia dla uczniów odbyły się w ramach projektu Czytam sobie w bibliotece w celu zachęcenia ich do samodzielnego czytania. »