Z okazji Tygodnia Bibliotek i 760-lecia Jarocina Bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa dzieci z miejscowego przedszkola. »

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO
doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
»

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz piąty organizuje akcję upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Biblioteka w Witaszycach włączyła się do akcji i przygotowała okolicznościową gazetkę oraz ekspozycję książek. »

Na świątecznym stole nie może zabraknąć ozdób wielkanocnych. W Bibliotece w Witaszycach odbyły się warsztaty wielkanocnych dekoracji. »

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie do poznania możliwości, jakie daje Internet. W tym roku w czasie zajęć skupiliśmy się na obszarze szczególnie nam bliskim, na gotowaniu. »