Z okazji Tygodnia Bibliotek, uczniowie klasy VI przyszli do biblioteki w Mieszkowie na lekcję biblioteczną o słownikach i encyklopediach. »

Ryszard Marciniak, regionalista, rozmawiał z dziećmi o tym czym są legendy i czy
we wszystko, o czym mówią można wierzyć dosłownie.
»

Wiosna jakoś nie może przebić się w pogodzie za to w Bibliotece w Wilkowyi rządzi na całego. »

Ponieważ niedawno obchodziliśmy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki, więc kwietniowe spotkanie z przedszkolakami w Cielczy i Radlinie przeniosło się w przestrzeń kosmiczną. »

Rozsypanki literowe i wyrazowe, homonimy i synonimy, a na deser "głuchy telefon" - takie zabawy z językiem polskim czekały na uczestniku Językowego regału na nudę. »