Idzie jesień ,wszystkim wokół dary niesie. Tą myślą rozpoczęłyśmy zajęcia jesienne z „Kotkami z Przedszkola „Stokrotka” Dzieci wysłuchały opowiadania „Wesoły Ryjek i jesień. »

W dniu Przedszkolaka bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Poziomka w Jarocinie. Przedszkolaki udowodniły że potrafią przechodzić prawidłowo przez pasy, znają numery alarmowe, wiedzą do czego służy sygnalizacja świetlna. »

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, dlatego z tej okazji do biblioteki w Wilkowyi zostały zaproszone 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Z okazji Dnia Kropki dzieci z przedszkola w Mieszkowie wysłuchały historii małej Vashti. Zainspirowała ona grupę maluchów do stworzenia niezwykłych, kolorowych kropek na papierowych talerzykach. Dzieci z zapałem „paćkały” gąbeczkami wzorki, mieszały kolory i tworzyły farbkowe faktury. »

Międzynarodowy Dzień Kropki, to dzień odwagi i zabawy. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. »

W ramach projektu „Książki spod lady, czyli tajemnice kamienicy” uczniowie klasy 8c z Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie wzięli pod lupę historię „Sali z kopytem”. »

Wakacyjne zajęcia w witaszyckiej bibliotece dobiegły końca. W poniedziałek, nawiązując do książki „Podwodny świat”, dzieci wykonały piękne, kolorowe rybki. »

Dzisiaj Oddział dla dzieci odwiedziły dzieci z półkolonii ze Szkoły Społecznej z Jarocina.
Przygotowano dla nich kodowanie na macie edukacyjnej. Za pomocą scratcha juniora dzieci wykonały wakacyjne animacje.
»

Do biblioteki zawitały dzieci z półkolonii z Jarocin Sport, które wysłuchały opowiadania „Dołek” i zapoznały się z księgozbiorem biblioteki dziecięcej. »