Misie Popołudniowe z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” wspólnie z pluszakami gościły w Oddziale dla Dzieci. »

Przez trzy dni w filii nr 3 odbywało się czytanie z okazji Dnia Niepodległości. Czytaliśmy jedno z opowiadań Pawła Wakuły "Pamiętnik małego Polaka.Opowieść o powstaniu Solidarności i upadku PRL", z książki "Odzyskana Niepodległość". »

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, dlatego do biblioteki w Wilkowyi przyszły 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

W Niepublicznym Przedszkolu w Siedleminie dzieci miały niespodziankę. Przyjechały do nich bibliotekarki z filii nr 1 w Jarocinie. Przywiozły teatrzyk kamishibai i książkę o jeżyku do poczytania. »

25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Z tej okazji w poniedziałkowe popołudnie bibliotekę w Witaszycach odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. »

Na październikowym czytaniu, przedszkolaki z przedszkola w Cielczy i Radlinie wraz z bohaterem książeczki Maleństwem mamy Kangurzycy, przeżyły niespodziewaną przygodę w Stumilowym Lesie. »

Myszki z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie wzięły udział w jesiennych zabawach w bibliotece. Dzieci poznały wiersz Juliana Tuwima "Warzywa". Wymieniały potrawy w jakich one występują oraz rozwiązywały "Warzywne sudoku". »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia" w Jarocinie odwiedziły Oddział dla Dzieci w bibliotece w parku. Przeczytano im bajkę Małgorzaty Strzałkowskiej "Jesienna kura" podczas której odgadywały ukryte słowa. »

Jesienne czytania były nie lada atrakcją dla przedszkolaków z Roszkowa. Odwiedziły ich bibliotekarki z filii nr 1. W teatrzyku kamishibai dzieci obejrzały bajki "Szukając Marudka" i "O panach palcach". »

Przez ostatnie dwa tygodnie w czasie długich przerw w Filii w Cielczy odbywało się głośne czytanie fragmentów lektury "Dziadek i Niedźwiadek". Uczniowie klas III chętnie słuchali kolejnych przygód zabawnego misia. »