Przedwakacyjne spotkanie w Klubie e-Seniora dotyczyło przesyłania dużych plików poprzez WeTransfer (zarówno na smartfonie jak i na komputerze). Rozmawialiśmy też o tym jak sztuczna inteligencja widzi człowieka przyszłości. Artykuł z Gazety Wyborczej skłonił nas do dyskusji o przyszłości szkół wyższych.»
Od Słowian po testy DNA - przekrój dyskusji na majowym spotkaniu Klubu e-Seniora był szeroki. Omawiając stronę MyHeritage, wspominaliśmy też o innych programach i stronach służących do poszukiwania i zachowania pamięci o naszych przodkach.»
Na zajęciach Klubu e-Seniora było dziś odlotowo! Stawialiśmy pierwsze kroki w nauce kodowania. Aplikacja ScratchJr umożliwiła nam sterowanie postacią na ekranie i nie było to wcale takie proste»
Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu Klubu e-Seniora, w Dniu Kropki, poznaliśmy aplikację Legimi, w której można słuchać lub czytać książki (nowa usługa biblioteki).»
Środowe popołudnie członkowie Klub e-Seniora spędzili w Kamienicy Kultury. Tematem spotkania były m.in. aplikacje, które możemy zainstalować na smartfonach. Programy te służą nam do odtwarzania muzyki, czyszczenia systemu, przeglądania internetu lub zarządzania kontem bankowym. Wiele aplikacji ułatwia nam codzienne życie dzięki popularnym aplikacjom: np. Zdrowe Zakupy.»
Kolejne spotkanie Klubu e-Seniora za nami. Tematem przewodnim były fake newsy. Uczestnicy poznali strony internetowe, które podpowiadają jak nie paść ofiarą dezinformacji i w jaki sposób weryfikować autentyczność zdjęć i wiadomości.»
Pierwszego Dnia Wiosny odbyły się ostatnie zajęcia komputerowe. Tematem spotkania były również tablety i to jakie możliwości daje wykorzystanie tego nowoczesnego narzędzia. Uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające ukończenie kursu.»
W poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie Klubu e-Seniora. Tym razem uwaga uczestników skupiona była na Google Dysk. Ta popularna teraz usługa pozwala przechowywać nam dane w sieci.»