Filii w Wilkowyi odbyły się zajęcia dla uczniów klasy V pod hasłem „Ortograficzne szaleństwa”. Piątoklasiści korzystając ze słownika, przypomnieli sobie zasady ortografii. Później wykonali ćwiczenia z pisownią wyrazów z „rz” i „ż”. »

Kolejna lekcja biblioteczna, tym razem dla uczniów klasy VII z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. »

Bibliotekarka z Filii w Wilkowyi przeprowadziła lekcję biblioteczną w formie szkolenia dla uczniów klasy IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Za nami pierwsze szkolenie w ramach BLISKO i naszego projektu BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Dr Magdalena Cyrklaff-Gorczyca poszerzała naszą wiedzę z zakresu komunikacji z osobami niepełnosprawnymi oraz użytkownikami ze szczególnymi potrzebami. »

Nasza pierwsza wizyta w BLISKO to kierunek Pleszew! Wspaniała biblioteka w dawnym budynku dworca PKP, nawiązująca do historii miejsca. »

Miło nam poinformować, że nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie w w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 w kwocie ➡️3️⃣5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł!!! »

O tym, że w Wilkowyi można również spędzić miło czas, przekonały się panie z Klubu Seniorek na kolejnym spotkaniu w bibliotece. W piękny, słoneczny, lipcowy dzień wybrały się na wycieczkę rowerową do Młyna nad Lutynią. »

W ramach współpracy ze szkołą Filia w Wilkowyi zorganizowała zajęcia dla dzieci z półkolonii szkolnych. Na początku spotkania półkoloniści poznali zabytki naszej małej Ojczyzny dzięki książce Janiny Grali „Siedmiomilowe buty”. »

Na czerwcowym spotkaniu Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi minutą ciszy uczciłyśmy pamięć naszej drogiej koleżanki Geni, która zmarła w maju. »

W bibliotece w Wilkowyi do akcji #TataTeżCzyta zostali zaproszeni tatusiowie pięcioro dzieci: Wiktora, Tymka, Agnieszki, Alicji i Zofii z grupy 4-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Gościliśmy kucharza, kierowcę TIR-ów, myśliwego, mechanika i rolnika, który jest również w Ochotniczej Straży Pożarnej. »