Podczas szóstej Nocy z Andersenem Biblioteka w Wilkowyi zamieniła się w cesarski pałac a dzieci w krawców, ministrów, dworzan, rycerzy i tytułowych cesarzy. »

Wnętrza biblioteki oraz szkolne sale i korytarze zmieniły się we wnętrza piramid i świątyń, ponieważ tym razem tematem przewodnim były "Tajemnice Egiptu" »

Już piąty rok filia biblioteczna w Cielczy włącza się do tematycznej nocy w szkole, która odbyła się w nocy z 27 na 28 stycznia w Zespole Szkól w Cielczy. Tym razem w pomieszczeniu biblioteki zacumował piracki statek kapitana Flinta pełen kandydatów do przeżycia wspaniałych przygód. »

Biblioteka w Cielczy do tegorocznego zlotu czarownic zdecydowała się zaprosić uczniów klasy II i III, aby mieli możliwość od najmłodszych lat zapoznać się z wielowiekową tradycją naszej wsi. »

Po śladach Stasia i Nel oraz afrykańskich zwierząt poruszali się uczestnicy tegorocznej nocy w bibliotece. »

Już czwarta edycja tematycznej nocy w szkole odbyła się w nocy z 13 na 14 maja 2016 r. w Zespole Szkól w Cielczy. Tak jak w latach poprzednich filia biblioteczna w Cielczy włączyła się do szkolnej akcji tworząc w pomieszczeniu biblioteki "Chatkę krasnali", bo i konkurencje, które uczestnicy musieli tutaj wykonać wiązały się z krasnoludkami. »

Piąta Noc z Andersenem już za nami. W piątkowy wieczór 45 dzieci wzięło udział w jubileuszowej nocy. Tym razem hasłem przewodnim była Mała Syrenka i piraci. »

Kosmiczną Nocą zakończył się tydzień półkolonii zimowych, które przy wsparciu Mieszkowskiej biblioteki zorganizowało Stowarzyszenie Inspiracje. »

Już po raz piąty w bibliotece w Cielczy spotkali się młodzi kandydaci na czarownice i czarowników. »

Wizyta w komnatach drukarskiej i starożytnej, w lecznicy książek, a potem podchody do 1 w nocy po Pałacu Radolińskich tropem bohaterów zapomnianych książek »