Noc wśród egipskich tajemnic

Noc wśród egipskich tajemnicWnętrza biblioteki oraz szkolne sale i korytarze zmieniły się we wnętrza piramid i świątyń, ponieważ tym razem tematem przewodnim były "Tajemnice Egiptu"

Dzieci, podzielone na drużyny, miały za zadanie odwiedzić 5 sal i wykonać zadania. Wśród nich znalazło się rozszyfrowywanie wiadomości, przebranie się w stroje z epoki, wykonanie piaskiem egipskiego krajobrazu, pokonanie labiryntu najeżonego przeszkodami, oraz przemiana w skrybę i pisanie hieroglifami. Ważna była spostrzegawczość oraz zapamiętywanie informacji odczytywanych w salach, ponieważ na zakończenie wyprawy został zorganizowany quiz.
Punkty – skarabeusze przyznawane w poszczególnych salach oraz z konkursu pozwoliły wyłonić i nagrodzić zwycięską drużynę. Na uczestników czekała także fotobudka – popiersie faraona oraz  poczęstunek. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali rano na pamiątkę figurkę Tutenchamona.

Po raz trzeci we filii w Mieszkowie, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Inspiracje i uprzejmości dyrektor Szkoły Podstawowej w Mieszkowie, zorganizowano Noc w Bibliotece.