Noc z baśniami

Noc z baśniamiJuż czwarta edycja tematycznej nocy w szkole odbyła się w nocy z 13 na 14 maja 2016 r. w Zespole Szkól w Cielczy. Tak jak w latach poprzednich filia biblioteczna w Cielczy włączyła się do szkolnej akcji tworząc w pomieszczeniu biblioteki "Chatkę krasnali", bo i konkurencje, które uczestnicy musieli tutaj wykonać wiązały się z krasnoludkami.

Trzeba było więc  znaleźć  postacie krasnali ukrytych wśród bibliotecznych regałów i przypomnieć sobie jakie imiona miały krasnoludki, z którymi mieszkała królewna Śnieżka. Były też zadania sprawnościowe – "Pomoc dla Kopciuszka" czyli przebieranie ziaren fasoli, grochu i siemienia, oraz przenoszenie wody w naparstku , aby ocucić mdlejącą damę dworu. Można było też zrobić sobie "krasnoludkowe" zdjęcie w towarzystwie królewny Śnieżki.