Kapitan Flint i wyspa skarbów

Kapitan Flint i wyspa skarbówJuż piąty rok filia biblioteczna w Cielczy włącza się do tematycznej nocy w szkole, która odbyła się w nocy z 27 na 28 stycznia w Zespole Szkól w Cielczy. Tym razem w pomieszczeniu biblioteki zacumował piracki statek kapitana Flinta pełen kandydatów do przeżycia wspaniałych przygód.

Przedtem jednak młode "szczury lądowe" musiały  wysłuchać fragmentu tajemniczej książki opowiadającej o szukaniu ukrytego skarbu, wykazać się spostrzegawczością i odgadnąć na wyświetlonych slajdach szczegóły pirackich obrazków. Na koniec  trzeba było odszyfrować tekst listu odnalezionego w starej pirackiej  skrzyni. Niestety podczas walk list został trochę uszkodzony i nadpalony, tak że odczytanie wymagało współpracy całej grupy. Krótko po północy wszystkie grupy kandydatów pomyślnie przeszły pirackie próby w bibliotece.