Legendoczytacze w filii nr 3

Legendoczytacze w filii nr 3W poniedziałkowe popołudnie, w filii nr 3 odbyły się warsztaty historyczne w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty poprowadziły panie, Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego W Jarocinie i Marta Pakulska z jarocińskiej biblioteki.

W pierwszej części spotkania pani Ilona wprowadziła dzieci w historię odzyskania przez Polskę niepodległości i Powstania Wielkopolskiego.
Druga część zajęć dotyczyła tworzenia questu o tematyce niepodległościowej dotyczącej Jarocina.
Uczestnicy dowiedzieli się co to jest quest, jakie są rodzaje i co powinien zawierać.
Podsumowaniem spotkania było opracowanie przez dzieci mapki questu po miejscach w Jarocinie związanych z Powstaniem Wielkopolskim.