Katarzyna Bonda i kulisy zbrodni

Katarzyna Bonda i kulisy zbrodniO tym jak to się stało, że została autorką kryminałów, skąd pomysły na książki i bohaterów, i jak znosi swój sukces opowiadała zebranym licznie w JOK Jarocin czytelnikom jarocińskiej biblioteki.

Niełatwo przebić się na rynku książek kryminalnych w ogóle, a już zwłaszcza kobiecie. Katarzynie Bondzie to się udało. Ogromne doświadczenie w pracy dziennikarskiej procentuje przy pisaniu książek. Pisarka lubi zaskakiwać czytelników - grubością swoich powieści, ich charakterem czy główną bohaterką, profilerką Saszę Załuską. To Katarzyna Bonda wprowadziła jako pierwsza do polskiej literatutry kryminalnej profilera, osoby, która zajmuje się tworzeniem psychologicznych portretów zabójców.
Opowiadała o kulisach swojej pracy, drobiazgowości i zbieraniu ogromnej ilości materiałów aby czytelnik nie miał żadnych wątpliwości i pytań.
Najważniejsze jednak co pozostało nam po spotkaniu to fakt, że dla autorki najważniejszy jest czytelnik, lubi się z nimi spotykać, słuchać opinii i dla nas pisać.

 

 

Powrót na górę