Adwentowych czytań ciąg dalszy. Tym razem ozdobne gwiazdeczki powędrowały do dzieci z Oddziału "Motylki" Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka" w Jarocinie. »

17 grudnia filię w Golinie odwiedziła klasa III. Uczniowie wysłuchali fragmentu "Dzieci z Bullerbyn" poświęconemu Bożemu Narodzeniu. »

Klasy pierwsze szkoły podstawowej w Cielczy, zaproszone na zajęcia do filii bibliotecznej zmierzyły się z trudnym tematem emocji. Dzieci wysłuchały opowiadania G. Kasdepke "Gniew", potem w gorącej dyskusji próbowały znaleźć wyjście z trudnej sytuacji przedstawionej w książeczce. W zabawie na chuście animacyjnej odtwarzały na twarzy emocje, które pokazywała kolorowa kostka z buźkami. »

13 grudnia w bibliotece w Witaszycach gościliśmy Jakuba Staszaka autora książki "Nie tylko latające kompanie". Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego wysłuchali prelekcji o najważniejszych wydarzeniach związanych z Powstaniem Wielkopolskim oraz o udziale mieszkańców Ziemi Jarocińskiej w tym zwycięskim zrywie niepodległościowym. »

Ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przebiegało już w świątecznej atmosferze. Na stole królowały pierniki, a my tym razem rozmawiałyśmy nie o książce ale o Kalinie Jędrusik. »

12 grudnia filię w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola. W związku z tym, że zbliża się Boże Narodzenie przedszkolaki wysłuchały fragmentów książki "Marysia i Boże Narodzenie". »

Wyobraźcie sobie, że na spacer po Krakowie zabrał klasę I d Smok Wawelski. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowieści pt. "Jak to ze Smokiem Wawelski było", a potem wyruszyliśmy na wycieczkę po Krakowie. »

Na spotkaniu z klasami szóstymi poznaliśmy możliwości wydawnictw informacyjnych. Zwykły słownik ortograficzny czy języka polskiego może być fascynującą lekturą, którą czyta się z przyjemnością. »

Kolejne spotkanie z panem Jakubem Staszakiem w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" odbyło się w środę w bibliotece w Wilkowyi. »

Oddział "Misiów" z Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka" w Jarocinie również wysłuchał „Bajki o Wigilijnej Gwiazdce” przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai. »