Jarocińskie kampanie nie tylko latające

Jarocińskie kampanie nie tylko latające13 grudnia w bibliotece w Witaszycach gościliśmy Jakuba Staszaka autora książki "Nie tylko latające kompanie". Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego wysłuchali prelekcji o najważniejszych wydarzeniach związanych z Powstaniem Wielkopolskim oraz o udziale mieszkańców Ziemi Jarocińskiej w tym zwycięskim zrywie niepodległościowym.

Klubowicze obejrzeli również Lustro Historii emitowane w TVP3 Poznań, w którym pan doktor J.Staszak wypowiadał się na temat Powstania Wielkopolskiego.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" - projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących ze Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin.