W czwartkowe przedpołudnie grupa dziewczyn wybrała się na wędrówkę z nową aplikacją Legendoczytaczy na szlaku niepodległości. Wędrowaliśmy po Witaszycach poznając dzieje wsi. »

W ramach współpracy ze szkołą w Bibliotece w Wilkowyi zostały zorganizowane zajęcia z dziećmi z półkolonii szkolnych. Patronem Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni są Powstańcy Wielkopolscy. »

Mimo niepewnej pogody grupka śmiałków wybrała się na wędrówkę z nową aplikacją Legendoczytaczy na szlaku niepodległości. Wędrowaliśmy po Golinie poznając historię dwóch powstańców wielkopolskich oraz samej Goliny. »

Biblioteka w Cielczy w pierwszym tygodniu ferii zaprosiła dzieci do udziału w planszówkowych rozgrywkach. Asortyment gier proponowanych przez filię znacznie się powiększył, więc było sporo chętnych do wypróbowania nowości. »

Piracka środa w bibliotece rozpoczęła się od spisania kodeksu pirata. Jeszcze - szczury lądowe uporały się z krzyżówką, dzięki której nieco poznały pirackie życie. »

Z okazji obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego wtorkowe spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi upłynęło w atmosferze patriotycznej. »

W czwartkowe popołudnie w witaszyckiej bibliotece spotkały się Panie, by przygotować przepyszne sałatki. Z wypróbowanych wcześniej przepisów powstały m.in.: faszerowane jajka, roladki z ogórkiem, twarożkiem i łososiem, sałatka owocowa, sałatka chrzanowa oraz sałatka śledziowa. »

Pierwszymi gośćmi w nowym roku w bibliotece w Cielczy byli uczniowie klasy III, którzy z niecierpliwością czekali na spotkanie z Landrynką, Precelkiem, Karmelkiem i Cukierkiem. »

Wielkimi krokami zbliżają się w naszym województwie ferie zimowe - oczywiście w naszych bibliotekach przygotowano zajęcia. »

8. Jarocińskie Kolędowanie już za nami. W tym roku na wystąpili dla nas: Zespół Folklorystyczny "Snutki", dzieci z jarocińskich przedszkoli "Stoktorka", "Marcinek", liczna "Poziomka", "Jarzębinka", "Bajeczka", Szkoła Muzyczna Yamaha, Zespół Pogo-dni, Społeczne Ognisko Muzyczne, Schola "Tęczowe Nutki" i Schola "Franciszkańskie Skowronki", przedstawiciele Hufca ZHP. »