Legendoczytacze z Witaszyc

Legendoczytacze z WitaszycW czwartkowe przedpołudnie grupa dziewczyn wybrała się na wędrówkę z nową aplikacją Legendoczytaczy na szlaku niepodległości. Wędrowaliśmy po Witaszycach poznając dzieje wsi.

Dowiedzieliśmy się m.in. kto był jej właścicielem oraz jakie były dzieje przemysłu. Jak się okazało historia wcale nie musi być nudna, a pomocą w jej poznawaniu jest nowa aplikacja i zadania, które przy jej pomocy musimy rozwiązywać, by odgadnąć końcowe hasło.
Witaszycki quest powstał podczas zeszłorocznych warsztatów w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.