Dla chcącego nic trudnego – nie ma zimą śniegu za oknem, to zrobimy go sami… Bibliotekarki z Kamienicy Kultury odwiedziły przedszkole w Prusach, by poczytać im o przygodach "Toli w przedszkolu" . »

Strasznie brakuje nam śniegu, dlatego z przedszkolakami z grupy popołudniowej wysłuchaliśmy bajki pt. "Bal bałwanka" i daliśmy się ponieść naszej wyobraźni. »

Z okazji Światowego Dnia Kota do biblioteki w Witaszycach przyszła grupa najmłodszych przedszkolaków. Część małych kotków, która się nie rozchorowała i nas odwiedziła, miała okazję wysłuchać przygód popularnej wśród dzieci Kici Koci. »

"Zielone włosy, zielone butki, całe zielone są ufoludki"... tak mówi piosenka, którą dzieci z przedszkola w Potarzycy nuciły podczas zajęć w bibliotece. »

Dzieci z przedszkola w Mieszkowie świętowały Światowy Dzień Kota wraz z biblioteką. Maluchy obejrzały najpierw książeczki o kotach, które można znaleźć w bibliotece, po czym wysłuchały jednej opowieści. »

Z okazji Światowego Dnia Kota odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne z wykorzystaniem książki "Kot na medal" Małgorzaty Kur. »

Z okazji Dnia Kota golińską bibliotekę odwiedziła klasa Ia. »

Pszczółki z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Dzień Kota odwiedziły oddział dla Dzieci. Spotkanie rozpoczęto wspólną zabawą "Uciekaj myszko do dziury", po której dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima "Kotek". »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie odwiedziły książkowe królestwo czyli oddział dla dzieci, w którym poznały tajniki zawodu bibliotekarza. »

We wtorkowe popołudnie do Oddziału dla dzieci przybyły maluszki z rodzicami z Lokalnego Klubu Rodzinnego w Jarocinie. Mieli okazję uczestniczyć w czytaniu wrażeniowym, podczas którego przedstawiono im bajeczkę Jannie Ho „Misio Zbysio szuka Świętego Mikołaja”. »