W Oddziale dla Dzieci gościliśmy panią Hanię z działu gromadzenia księgozbioru, która przeczytała uczniom z klasy II c Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Jarocina fragment „Bajki robotów” Stanisława Lema pt. „Trzej elektrycerze”. Po wysłuchaniu dzieci wykonały Eko-elektrycerza. »

W środowe przedpołudnie do biblioteki w Witaszycach wybrała się klasa IIIa pod opieką p. Alicji Kwiatkowskiej. Po serdecznym powitaniu dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania „Trzej elektrycerze” Stanisława Lema, który przeczytał zaproszony gość pani Maria Baranowska, wieloletni pracownik tej biblioteki. »

W Cielczy w ramach akcji Cały powiat czyta dzieciom czytano "Bajkę o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła", a uczniowie klasy VI próbowali stworzyć "ludzkiego" robota »

29 września we wszystkich naszych bibliotekach, również w powiecie, odbyła się akcja czytelnicza "Cały Powiat Czyta Dzieciom". Tematem przewodnim spotkania były "Bajki robotów" Stanisława Lema, gdyż właśnie we wrześniu przypada setna rocznica urodzin pisarza. »

W bibliotece w Mieszkowie również świętowano Dzień Kropki. Było wielkie malowanie kropek na kartkach i rękach! »

W Dniu Kropki golińską bibliotekę odwiedziła klasa III b. Dzieci dowiedziały się od kiedy obchodzony jest "ten" dzień i od jakiej książki to się zaczęło. Wysłuchały też opowieści o pewnej Poli, która lubi kropki, a potem przyszedł czas na zdjęcia w kropkowanej fotobudce. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie wysłuchały opowiadania pt. "Kret i jeżyki".
Następnie z papieru kolorowego wyklejały jeżyki. Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały zakładki do książek i coś słodkiego.
»

Podczas tegorocznej edycji „Jarocin Festiwal 2021” została zorganizowana Strefa Dziecka z Biblioteką i Instytutem Książki pod nazwą "Mała książka, wielki człowiek" nawiązującą do największego w Polsce projektu bookstarowego i towarzyszącej mu kampanii społecznej pod tą samą nazwą. »

Plastusie Poranne z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” jako sześciolatki poznali już wszystkie literki. W środowy poranek odwiedziły Oddział dla Dzieci gdzie bawiły się literkami. »