Jak wyglądało drzewo genealogiczne rodziny Radolińskich? Jaką długość mógł mieć legendarny tunel?Jaką wysokość miała kareta? Na te pytania i wiele innych w poniedziałkowe popołudnie próbowały znaleźć odpowiedź dzieci w Filii nr 1 "Pod Ratuszem". »

W Oddziale Dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie Legendoczytacze na szlaku, które prowadził Michał Czerniawski. Tym razem dzieci dowiedziały się: co to jest historia i jak historyk poznaje przeszłość. »

Dziewiąte już warsztaty w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" odbyły się w filii w Cielczy. »

W Bibliotece w Wilkowyi podczas legendowych warsztatów pod lupę zostały wzięte trzy legendy: "Historia pewnej wierzby", "Cygański mostek" i "Legenda o Wilkowyi". »

W Bibliotece w Golinie dzieci uczestniczące w warsztatach plastyczno-literackich omawiały legendę o rzece Lubieszce »

Przyszedł czas na legendoczytaczy w Mieszkowie, którzy tworzyli ilustracje do legendy o powstaniu grodu Mieszków, w której główną rolę gra diabeł i książę Mieszko I. »