Kolejni legendoczytacze ruszyli na szlak. Uczniowie klasy 4 i 7 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie korzystając z aplikacji "Legendoczytacze na szlaku" poznawali treść czterech legend z terenu Ziemi Jarocińskiej. »

W filii bibliotecznej nr 2 odbyła się andrzejkowo-legendowa północ, w której udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. »

Legendoczytacze czyli uczniowie klasy III b razem z wychowawczynią Grażyną Kałmucką w piątkowe przedpołudnie, 24 listopada wyszli w plener, aby poznać witaszyckie legendy. Zatrzymali się w miejscu zwanym przez starszych mieszkańców "Dom Matysiaków". »

Niesamowita lekcja biblioteczna miała miejsce w Bibliotece w Wilkowyi. Uczniowie klasy III i I tamtejszej szkoły podstawowej zostali zaproszeni do tropienia duchów w lokalnych legendach. »

Kolejni legendoczytacze ruszyli na szlak. Uczniowie klasy 5 i 6 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie korzystali z aplikacji "Legendoczytacze na szlaku". »

Nietypowa lekcja języka polskiego wokół legend i z wykorzystaniem bibliotecznej aplikacji i plenerowej gry - ależ się działo! »

W ramach "Tygodnia legendoczytaczy" kończącego projekt "Legendoczytacze na szlaku" uczniowie klasy VI i VII z Mieszkowa mieli okazję zagrać w grę plenerową związaną z lokalnymi legendami. »

Pod hasłem "Księżniczki i królowie" zorganizowano dla uczniów klasy Ia i Ib spotkanie w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". »

Piękna październikowa sobota służyła legendoczytaczom, którzy na rowerowych drezynach wyruszyli w poszukiwaniu zaklętych kamieni. »

Sześciu rycerzy (Jarota, Lancelot, Michał Wołodyjowski, Ryszard Lwie Serce, Zawisza Czarny i Jedi) patronowało drużynom, które w nocy z 13 na 14 października odkrywały biblioteczno-legendowo-pałacowe tajemnice. »