Trzy legendy w Wilkowyi

Trzy legendy w WilkowyiW Bibliotece w Wilkowyi podczas legendowych warsztatów pod lupę zostały wzięte trzy legendy: "Historia pewnej wierzby", "Cygański mostek" i "Legenda o Wilkowyi".

Po ich przeczytaniu, uczestniczki zabrały się do wykonywania ilustracji - tym razem pani Monika zaproponowała metodę pracy pastelami "na ciepło". Ilustracje powstały na tablicach malarskich pokrytych zagruntowanym płótnem. Później na wcześniej zaprojektowaną pracę nakładały grubą warstwę pasteli albo pasteli skrobanych szpachlami malarskimi i wcierały je w swoje tablice. Na koniec wszystkie arcydzieła pani Monika zaprasowała żelazkiem nakładając papier, który pochłonął tłuszcz, co spowodowało swobodne rozlewanie farb i tworzenie zaskakujących dla twórcy efektów. Jeżeli prace wymagały poprawienia, to można było na fragmentach nałożyć farbę akrylową, która podkreśliła te elementy, jakie dziewczynki uznały za warte uwypuklenia. Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zadowoleni z efektów swoich prac, ponieważ powstały piękne obrazy.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin.