Na niecodzienne wydarzenie zostały zaproszone do filii nr 3, dzieci klasy III. Byli to mali autorzy, którzy w ubiegłym roku szkolnym, podczas warsztatów z projektu Legendoczytacze na szlaku, stworzyli legendę pt. "Tajemniczy głaz" w formie teatrzyku kamishibai. »

Klasa VI b została zaproszona do biblioteki aby poznać nową wersję lokalnej legendy „O ciotach z Cielczy”. Legendę napisały i własnoręcznie zilustrowały ich koleżanki z klasy VI i VIII podczas czerwcowych warsztatów reporterskich
i malarskich.
»

Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Witaszycach odwiedzili tutejszą bibliotekę i wyruszyli szlakiem miejscowych legend. Niesamowite opowiadanie, które wymyśliły i zilustrowały ich starsze koleżanki w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" zafascynowało słuchaczy. »

Dzisiaj bibliotekę w Wilkowyi odwiedzili uczniowie klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Wysłuchali oni legendy "Bohaterskie kozy z Wilkowyi", którą sami napisali i zilustrowali na warsztatach literackich pod opieką Marii Ratajczak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa. »

Opowieść, która została stworzona przez dzieci z kl. III a Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie na podstawie legendy o "Podziemnym tunelu i umowie z diabłem" miała swoją premierę w Oddziale dla Dzieci. »

Swoją pierwszą odsłonę miała opowieść na podstawie golińskiej legendy stworzona przez dzieci, uczestników projektu, w formie kart kamishibai. »

Ależ to była wycieczka! Uczestnicy projektu "Legendoczytacze na szlaku" zdobywali w deszczową sobotę Poznań. »

W warsztatach reporterskich w Oddziale dla Dzieci brali udział czytelnicy biblioteki. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Podczas warsztatów dzieci poznały zasady tworzenia teatrzyku Kamishibai. »

Na warsztatach reporterskich z wykorzystaniem fotografii, zgromadziły się chętne uczestniczki w filii w Cielczy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", a prowadziła je pani Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »