W czwartkowe przedpołudnie grupa dziewczyn wybrała się na wędrówkę z nową aplikacją Legendoczytaczy na szlaku niepodległości. Wędrowaliśmy po Witaszycach poznając dzieje wsi. »

Mimo niepewnej pogody grupka śmiałków wybrała się na wędrówkę z nową aplikacją Legendoczytaczy na szlaku niepodległości. Wędrowaliśmy po Golinie poznając historię dwóch powstańców wielkopolskich oraz samej Goliny. »

13 grudnia w bibliotece w Witaszycach gościliśmy Jakuba Staszaka autora książki "Nie tylko latające kompanie". Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego wysłuchali prelekcji o najważniejszych wydarzeniach związanych z Powstaniem Wielkopolskim oraz o udziale mieszkańców Ziemi Jarocińskiej w tym zwycięskim zrywie niepodległościowym. »

Kolejne spotkanie z panem Jakubem Staszakiem w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" odbyło się w środę w bibliotece w Wilkowyi. »

6 grudnia w nieco mikołajkowych nastrojach odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Staszakiem. Autor książki "Nie tylko latające kompanie…" wprowadził członków Klubu Samopomocy "Mieszko" w tematykę Powstania Wielkopolskiego. »

W filii nr 3 odbyło się spotkanie klasy VIII b z panem Jakubem Staszakiem, autorem książki "Nie tylko latające kompanie", o udziale społeczeństwa Ziemi Jarocińskiej w powstaniu wielkopolskim i walce o granicę wschodnią Rzeczypospolitej w latach 1918 - 1921. »

29 listopada w filii w Golinie odbyła się prelekcja Jakuba Staszaka dotyczącego udziału Jarociniaków w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. »

W środę w Filii nr 2 odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z panem Jakubem Staszakiem, autorem książki "Nie tylko latające kompanie". »

W bibliotece w Golinie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty prowadziła Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. W czasie spotkanie pani Ilona wprowadziła dzieci w historię odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. »