Tradycyjnie już od 7 lat czytamy na rockowo! Zaproszeni muzycy czytają zgromadzonym dzieciom i opowiadają o swoich ulubionych książkach i bohaterach z dzieciństwa! »

Jak co roku na Strefie Dziecka podczas Jarocin Festiwal odbywają się rokowe czytania. W tym roku zostały wzbogacone warsztatami i literackimi spotkaniami. »

I to dosłownie - bo ogień lał się z nieba! Upał niemiłosierny ale dzieci nam nie brakowało. Jak zwykle nie mogło zabraknąć naszych działań dla najmłodszych festiwalowych gości! W tym roku także wspólnie z Instytutem Książki promowałyśmy akcję "Mała książka Wielki człowiek" »

Biblioteka w Witaszycach również przyłączyła się do akcji Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta. Gościem w witaszyckiej bibliotece był pan Ryszard Jacek – były dyrektor Szkoły Podstawowej w Witaszycach oraz wieloletni wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc. Pan Ryszard przeczytał uczniom klasy pierwszej fragmenty książki pt.TATO(WIE)! »

Zbliżają się wakacje i z tej okazji bibliotekę w Witaszycach odwiedziła najmłodsza grupa przedszkolaków pod opieką pani Marzeny Zawisły. »

W piątkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie autorskie oraz promocja książki Kamila Sobika pt. „W drodze do wolności”. Powieści, w której fikcja literacka przeplata się z opisami autentycznych wydarzeń, a wymyśleni przez autora bohaterowie występują obok postaci historycznych. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Agaty Skowron.
Po uważnym wysłuchaniu bajki „Biblioteka” z serii Przygody Fenka rozmawialiśmy o jej treści.
»

Akcja Żonkile w Witaszycach odbyła się wśród czytelników. Każdy kto dziś odwiedził bibliotekę otrzymał żonkila. »

Z okazji zbliżającej się Wielkanocy bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa II a, z chłopcem z Ukrainy o imieniu Andriej. »