O tym jak powstaje książka, jak o nią dbać, jak zapisać się do biblioteki, usłyszały dzieci z Przedszkola Promyczek, które odwiedziły bibliotekę w parku. Dzieci wzięły udział w warsztatach tworzenia własnej książki wcieliły się w ilustratorów oraz pisarzy, brały udział w zabawach związanych z bajkowymi bohaterami. »

W ramach naszego udziału w projekcie BLISKO i realizacji projektu "Biblioteka na wyciągnięcie ręki" zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Jarocin oraz powiatu jarocińskiego do konkursu GENERATOR POMYSŁÓW! Do rozdania mamy 23.800 zł na projekty edukacyjno-kulturalne, animujące lokalną społeczność wokół i z biblioteką! »

W Mikołajki - jeden z najsympatyczniejszych dni w roku. Z tej okazji w Oddziale dla Dzieci gościliśmy Pana Wiceburmistrza Bartosza Walczaka. Przeczytał uczniom z klasy I B Szkoły Podstawowej nr 2 z Jarocina fragment z książki Eweliny Włodarczyk pt. „Zrób dobry uczynek”. Następnie opowiadał o swojej pracy, tradycjach świątecznych i odpowiadał na zadawane pytania. Na koniec wcielił się w postać Świętego Mikołaja i obdarował dzieci upominkami. W drugiej części spotkania dzieci wzięły udział w warsztatach świątecznych ozdabiania toreb. »

W bibliotece głównej gościliśmy Pana Grzegorza Skorupskiego historyka, regionalistę, autora kryminałów retro i współczesnych. Autor opowiadał o tym jak łączy pisanie z pracą i życiem osobistym, ile czasu i wysiłku musi włożyć w przeprowadzenie researchu do kryminału retro tak, by nie „podpaść” czytelnikom, jakim relaksem było napisanie współczesnego kryminału, którego akcja rozgrywa się w miasteczku bez nazwy... »

Biblioteka w parku gościła trzecioklasistów z SP nr 5 w Jarocinie. Na uczniów czekały zakodowane wróżby z robotem photon, nie zabrakło również przepływającej z serca energii, o czym przekonali się nasi goście tworząc łańcuch (trzymając się za ręce) grających na makey makey. »

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece w parku obchodziliśmy z Niepublicznym Przedszkolem "Poziomka" w Jarocinie. Dzieci wysłuchały bajki o przygodach złośliwego Misia, ćwiczyły liczenie i rozpoznawanie kształtów. »

Dziś kończymy nasze działania w BLISKO realizując projekt BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. »

A na finał śiętowanie 11 listopada odbyły się warsztaty archeologiczno-historyczne. Był namiot rzymskiego legata, w którym można było zobaczyć sprzęty i uzbrojenienie rzymskich legionistów, porozmawiać z członkami Bellator Societas i zrobić sobie zdjęcie z naszymi aktorami! »

O tym opowiadała dzieciom i rodzicom Eliza Piotrowska, autorka książek dla dzieci w tym tych o wielkopolskich legendach. »