W ramach naszego projektu prowadzimy intensywne badania różnymi metodami i wśród bardzo urozmaiconej grupy naszych odbiorców i mieszkańców. Są wśród nich dzieciaki - ich zdanie jest dla nas bardzo ważne. Jesteśmy ciekawi co jeszcze by chcieli znaleźć dla siebie w naszych bibliotekach. »

Za nami ostatnie szkolenia w BLISKO i naszym projekcie BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Przez dwa ostatnie dni (poniedziałek i wtorek) bibliotekarze z naszymi partnerami (przedstawicielami stowarzyszeń, klubów społecznych i lokalnych liderów) poszerzali swoją wiedzę z diagnozy potrzeb i promocji wśród lokalnej społeczności. Było ciekawie, intensywnie oraz bardzo kreatywnie a to wszystko za sprawą prowadzącej Agaty Wittchen-Barełkowskiej. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie! Do zobaczenia za rok! »

Za nami druga z zaplanowanych wizyt studyjnych do naszych sąsiadów. W październiku pojechaliśmy do Krotoszyna. Wymiana doświadczeń i moc inspiracji z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie oraz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury - oto z czym wróciliśmy! »

No cóż, nastała kalendarzowa „Jesień”, chodź za oknem lato, w naszej bibliotece zrobiło się bardzo jesiennie i kolorowo. Nasi mali goście z Przedszkola Poziomka wysłuchali opowiadań Wojciecha Widłaka „Wesoły Ryjek i jesień”, dzieci wspaniale poradziły sobie z zadaniami jesiennymi. Na zakończenie zajęć wykonały bukiety z liści w dość nietypowych wazonikach. »

Silny zespół - silna marka! Za nami ostatnie szkolenia w ramach projektu BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Wspólnie z Agatą Wittchen-Barełkowską rozmawialiśmy w 6 grupach zespołowych z trzech perspektyw: ja na zewnątrz, ja wewnątrz i ja jako ja w zespole! Było intensywnie i ciekawie! »

Za nami pierwsze próby z mieszkańcami i członkami stowarzyszenia Bellator Societas z Poznania. »

Jesteśmy po pierwszej plenerowej próbie do inscenizacji świętomarcińskiej 11 listopada. Ćwiczyła ekipa mieszkańców Jarocina pod czujnym okiem Bellator Societas »

W ramach akcji Cały powiat czyta dzieciom odwiedził nas dzisiaj Piotr Piotrowicz, który rozmawiał z dziećmi o tym jak ważne jest czytanie, a następnie przeczytał fragment książki "Nazywam się... Mikołaj Kopernik". Najmłodsi (kl.1 b SP nr5) poznali układ planet, stworzyli własną rakietę i rozwiązywali kosmiczne łamigłówki. »

Wtorek i środa upłynęły nam pod znakiem diagnozy, badań potrzeb naszych użytkowników jako podstawy do budowania jeszcze lepszej oferty kulturalnej dla mieszkańców. »