Podczas akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom, odwiedziliśmy Niepubliczne Przedszkole w Bachorzewie. Dzieci przeniosły się w świat twórczości Marii Konopnickiej, narysowały postać krasnoludka, zagrały piosenkę "My jesteśmy Krasnoludki" na bum, bum rurkach, zgadywały jakie przedmioty znajdują się w tajemniczym jagodowym pudelku. »

W poniedziałkowy poranek zerówkowiczów z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie odwiedziła Pani Monika z Biblioteki Miasta i Gminy Jarocin z Oddziału dla Dzieci. »

W piątkowy poranek Oddział dla Dzieci odwiedzili przedszkolacy z Poziomki. Z okazji Roku Marii Konopnickiej oraz Akcji „Cały Powiat Czyta Dzieciom” przeczytano fragment książki „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi”. »

W dniu Przedszkolaka bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Poziomka w Jarocinie. Przedszkolaki udowodniły że potrafią przechodzić prawidłowo przez pasy, znają numery alarmowe, wiedzą do czego służy sygnalizacja świetlna. »

Jeszcze trochę lata zostało więc zapraszamy po świeżutki i pachnące książki zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. »

Dzisiaj Oddział dla dzieci odwiedziły dzieci z półkolonii ze Szkoły Społecznej z Jarocina.
Przygotowano dla nich kodowanie na macie edukacyjnej. Za pomocą scratcha juniora dzieci wykonały wakacyjne animacje.
»

Do biblioteki zawitały dzieci z półkolonii z Jarocin Sport, które wysłuchały opowiadania „Dołek” i zapoznały się z księgozbiorem biblioteki dziecięcej. »