To projekt edukacyjno-ekologiczny. Edukacja odbywa się w nim w bardzo atrakcyjny sposób: za pomocą gier planszowych oraz internetowej. Zajęcia odbywały się w filii nr 2. Do naszej dyspozycji jest zestaw gier i dostęp do gier internetowych na stronie www projektu.
Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Ekorozwoju w ramach programu PL02 Ochrona bioróżnorodności i ekosystemów, finansowanego z Funduszy EOG.
Zielone gry opanowały dwa pierwsze dni zajęć w ferie w filii bibliotecznej w Cielczy.
Gimnazjaliści próbowali zagospodarować wyspę w grze "Ropa z Catanu", oraz zadbać o ekologię w "Grze Choć gry wydawały się na początku dość skomplikowane wśród młodszych dzieci wzbudziły duże zainteresowanie. Uczniowie z klas II-V w "Ropie z Catanu" świetnie sobie radzili z budową dróg i miast, a handel wymienny i rozwój prowadzili z ostrym targowaniem się i dużymi emocjami .
Projekt edukacji ekologicznej
Grali w zielone
z klimatem". Bardzo ciekawie wypadła gra z klimatem rozgrywana w dwóch grupach. Pierwsza grupa- mieszana, w której grały dziewczyny i chłopaki bardzo szybko doprowadziła swoją wyspę do katastrofy ekologicznej. Wyspa została ogołocona z wszystkich drzew, była zalewana powodziami i niszczona tornadami – nie nadawała się do zamieszkania. Druga grupa złożona z samych dziewczyn po pierwszych nieudanych etapach zastosowała całkiem inną taktykę- zaczęła współpracę i wymianę pieniędzy, aby nie szkodzić ekologii. Po ostatnim etapie grupa mogła się pochwalić kwitnącym stanem wyspy, pasem pięknych dużych drzew okalającym centrum handlowe i wypoczynkowe.
Próbowali także swoich sił w "Grze z klimatem". Gramy w zielone
W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży też grali w zielone
W ramach projektu "Zielone gry" młodzież gimnazjalno-licealna miała możliwość zapoznać się i zagrać w grę "Ropa z Catanu" w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży podczas ferii zimowych. Gra polegała na budowaniu osad i miast na wyspie Catan z użyciem takich surowców jak drewno, zboże, ruda, glina czy wełna. Ropa stwarzała największe zagrożenie. Od młodzieży zależało jakich użyje środków, aby nie dopuścić do katastrofy ekologicznej. Po zakończeniu gry młodzież obejrzała filmiki o ekologii ze strony http://zielonegry.crs.org.pl/pl/. Na podstawie obejrzanego materiału rozgorzała dyskusja na tematy ekologiczne.
Projekt edukacji ekologicznej
Planszowa ekologia
Na zakończenie uczestnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez ZGO w Jarocinie.Gramy w zielone