Przez trzy dni bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jarocińskiego wraz z pracownikami JOK Jarocin wymieniali się doświadczeniami w zakresie działań kulturalnych z pracownikami bibliotek w Kętach, Wiśle, Zakopanem i Cieszynie. Placówki z Kęt, Zakopanego i Cieszyna uczestniczą razem z nami w projekcie BLISLKO. »

Środowe spotkanie seniorów w klubie społecznym „Nasz Fyrtel” było poświęcone gwarze. Gościem specjalnym była pani Jadwiga Podeszwa autorka dwóch słowników gwary ziemi jarocińskiej, ale również sześciu innych książek. »

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze kochane Mamy mają swoje święto. »

W Dniu Bibliotekarza gościliśmy w Bibliotece Głównej dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej z Goliny. Przygotowano dla nich zajęcia w Kindlotece: Robot Dasch grał piosenki, w Scratch'u Juniorze malowali bajkowe postacie. »

Grupa seniorów z Klubu społecznego „Nasz Fyrtel” odwiedziła filię biblioteczną w Cielczy. Wszystko po to by dowiedzieć się z jakich książek mogą skorzystać w bibliotece na temat gwary jarocińskiej, i legend związanych z naszą miejscowością i najbliższą okolicą. »

Pierwsze wydarzenie w ramach konkursu na inicjatywy oddolne w ramach BLISKO odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żerków. Za sprawą projektu Barbary Nawrockiej "Chodź z nami współtworzyć trzecie miejsce!" »

Na zajęcia do biblioteki w parku zostali zaproszeni podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Goli i Raszewach. Nasi goście ozdabiali torby według własnego pomysłu, dowiedzieli się co to jest kindloteka i jak działa płytka Makey Makey. Na zakończenie zajęć usłyszeli, jak potrafi grać nasz robot Dash. »