…”Niech żyją wakacje, niech żyje pole, las i niebo i słońce, wolny, swobodny czas”… taką piosenką w miniony wtorek rozpoczął się Integracyjny Wieczór Świętojański, na boisku Zespół Szkół w Witaszycach. »

Na pierwsze spotkanie w ramach inicjatywy oddolnej BLISKO pt. "PoznajMY Wielkopolskę", które odbyło się w Kamienicy Kultury w Jarocinie, przybyły wychowanki z Wielkopolskiego Samorządowego Zespołu Placówek Terapeutyczno -Wychowawczego w Cerekwicy oraz uczniowie z klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 5 Jarocinie. »

Biblioteka Główna zorganizowała podróż do czasu PRL-u „A kiedyś było tak”. Dawne gry i zabawy inspirowane były książką Elizy Piotrowskiej „Ciocia Jadzia w PRL-u”. »

W Cielczy odbyło się spotkanie integracyjne klubów seniorskich. Inspiracją wydarzenia była wielkopolska gwara w postaci książki Jadwigi Podeszwy "Gwara Ziemi Jarocińskiej" oraz tradycje muzyczne i taneczne Wielkopolski. »

Dziś zakończyła się kolejna edycja grup zabawowych. Pożegnaliśmy nasze maluszki, które od września pójdą do przedszkola. Spotkanie rozpoczęto od zabawy z książkami „Zwiedzam miasto” i „Zabawki” podczas, których dzieci odkrywały świat. Następnie dzieci wspólnie z opiekunami malowały krasnale na koszulkach oraz hasła zapraszające do biblioteki na torbach. Tak wykonane pamiątki zabrały ze sobą. »

Bibliotekę w parku już kolejny raz odwiedzili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina. Nasi goście zapoznali się z aplikacją Scratch Junior. Dużym zainteresowaniem cieszył się robot Photon EDU, który wyposażony jest w nowoczesną technologię oraz narzędzia do nauczania. »

W Bibliotece Głównej za sprawą KALANDER Czerpalnia Papieru Katarzyna Bakalarczyk dzieci i rodzice przenieśli się w czasy pierwszych drukowanych książek! Na warsztatach można było dowiedzieć się, jak wyglądała prasa drukarska w czasach Jana Gutenberga, jak wówczas układano litery do druku. »

W piątkowy poranek bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa zerówkowiczów pod opieką Klaudii Mańkowskiej. W ramach projektu „Bajkowo wśród pokoleń” realizowanego przez Klub Społeczny Witaszyce Razem dzieci zostały zaproszone na warsztaty plastyczne: „Kaczka w buraczkach”. »

Za nami warsztaty z "Ciocią Jadzią w PRL" i Elizą Piotrowską, w których udział brali uczniowie z kl. 4a, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. »