Gadu Gadu

Gadu Gadu to nazwa klubu, który powstał sponatnicznie z potrzeby serca i chwili, w maju 2022 roku. Po agresji Rosji na Ukrainę wielu mieszkańców zza wschodniej granicy znalazło schronienie w Jarocinie. Gdy pierwsze emocje opadły i zaczynali powoli odnajdywać się w nowej sytuacji powstała wśród nich taka potrzeba i chęć spotykania się i integrowania z nami, Polakami. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Mają chrakter luźnych rozmów przy kawie, wspólnych zajęć palstyczno-manualnych oraz wycieczek.

Spotkania w ramach projektu BIBLIOTEKA DLA WSZYSTKICH. RÓŻNI. RÓWNI. WAŻNI realizowanego przez Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International, w większości finansowanego przez darczyńcę duńskiego Danmarks Indsamling.

Z wizytą w Śmiełowie

Z wizytą w ŚmiełowieKolejne Gadu-Gadu polsko-ukraińskie za nami. Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.

Nasi ukraińscy goście byli pod wielkim wrażeniem muzeum i opowieści o naszym narodowym wieszczu.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International
Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International

Powrót na górę