Zimowe rozmaitości w bibliotece

Zimowe rozmaitości w biblioteceW filii w Witaszycach podczas feryjnych zajęć przygód nie brakowało. Pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z krótką historią igrzysk olimpijskich oraz poznali symbole olimpijskie.

Następnie swoją wiedzę mogli sprawdzić, rozwiązując quiz. Nie zabrakło czasu na wyklejanie plasteliną kół olimpijskich i powtórzenie co one symbolizują. Uczniowie mogli wcielić się w hokeistów i spróbować trafić krążkiem do bramki. Na zakończenie zajęć uczniowie poznali Scratcha Juniora i z jego pomocą uczyli się kodować. Najwięcej frajdy dostarczyło nagrywanie głosowych wiadomości i dodawanie swoich zdjęć do postaci występujących w aplikacji.
Podczas piątkowych zajęć uczestnicy własnoręcznie wykonali upominki dla babć i dziadków. Powstały kalendarze oraz piękne papierowe tulipany. Po pracach plastycznych przyszedł czas na zabawę chustą animacyjną.