Zasłużony tata

Zasłużony tataBiblioteka w Witaszycach również przyłączyła się do akcji Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta. Gościem w witaszyckiej bibliotece był pan Ryszard Jacek – były dyrektor Szkoły Podstawowej w Witaszycach oraz wieloletni wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc. Pan Ryszard przeczytał uczniom klasy pierwszej fragmenty książki pt.TATO(WIE)!

Dzieci miały również okazję zobaczyć, jak wygląda: m.in. Złoty Krzyż Zasługi oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, który pan Ryszard otrzymał z rąk samego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Po czytaniu dzieci wykonały laurki na jutrzejszy Dzień Ojca. Na zakończenie nasz gość otrzymał podziękowanie, a dzieci pamiątkowe zakładki.