Testowanie gier

Testowanie gierPamięć powinno się ćwiczyć w każdym wieku. Przyjemnym i skutecznym sposobem na to jest na pewno granie w planszówki. Do tego miłe towarzystwo, trochę adrenaliny i „dzień zrobiony”.

Mając tę wiedzę chętnie zgłosiliśmy się do akcji Bom3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece. Akcja realizowana jest przez Fundację FRSI i wydawnictwo Story House Egmont Sp. Z o.o. W ramach akcji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin filia nr 5, mieszcząca się w Jarocińskim Ośrodku Kultury, otrzymała gry planszowe „Polska Luxtorepeda” oraz „Reakcja łańcuchowa”.
Panie z Dziennego Domu Senior Plus, które spotykają się tam co środę na bingo, zgodziły się przetestować grę planszową Rainera Knizi „Polska Luxtorpeda”. W grze występują różne obiekty i postacie związane z polską kulturą, przyrodą czy literaturą. O zwycięstwie decyduje pamięć i refleks. Cały czas pojawiają się nowe karty, które są zabierane, więc łatwo się pomylić, co wywołuje zaskoczenie i salwy śmiechu. Panie po skończonej rozgrywce wybierały ze stosu zebranych przez siebie kart taką, z którą łączyło się jakieś ich przyjemne wspomnienie. Okazało się, że najczęściej seniorki wracały pamięcią do swoich lektur z dzieciństwa, które występowały na jednej z kart kategorii.